Parafínová lázeň a zábal rukou

Parafínová lázeň

Parafínová lázeň a zábaly představují proceduru, která kombinuje zdravotní i estetické účinky, účinek je rychlý a dostavuje se vysoký a okamžitý kosmetický efekt – pokožka je sametově hebká.

Termoterapie je jednou z nejstarších přírodních terapií.

Teplota tekutého parafínu při aplikaci je kolem cca 55°C. Ruce se několikrát ponoří do vaničky s nahřátým parafínem. Využívá se pozvolného předávání suchého tepla z parafínu k hloubkovému prohřátí, které vyvolá reakce termoregulačního typu, v důsledku toho dochází k zlepšení prokrvení ošetřeného místa a tím k stimulaci regenerace tkání, uvolnění svalových spazmů, je urychlen metabolismus a zvyšuje se odolnost organismu.

Před aplikací se nanáší výživný pleťový krém nebo maska, která se pak beze zbytku vstřebá. Pro delší efekt tepla se ruce následně dají do termorukavic.

Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy. Pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné jemně hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. při práci na počítači.

Dermokosmetika SynCare je zaměřená nejen na základní profesionální salonní ošetření a následnou domácí péči, ale v nemalé míře také na ošetření hraničních stavů pleti. Dermokosmetika SynCare nabízí přípravky pro ošetření všech typů pleti. Zvláště se zaměřujeme na suchou citlivou pleť, na pleť s akné, zralou pleť a pleť s vrozenými nebo získanými defekty (ekzémy, rosacea, hyperpigmentace a stárnutí pleti).